Профілактика отруєння пестицидами та мінеральними добривами.

Дата: 25.03.2024 11:53

Профілактика отруєння пестицидами та мінеральними добривами.

(для суб’єктів господарювання, які зберігають та застосовують пестициди, агрохімікати та  мінеральні добрива)

В організм людини отрутохімікати можуть потрапити через шлунково- кишковий тракт, органи дихання, шкіру. Можливе потрапляння під час обприскування рослин, аерозольної обробки насіння.

Незалежно від ступеня отруєння отрутохімікатами, необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій:

1. Залиште місце, де було застосовано пестициди; зніміть одяг, який міг просочитися токсичною речовиною.
  2. У разі потрапляння пестицидів на шкіру терміново проведіть дезінфекцію, протерши уражені ділянки будь-яким кислотно-лужним розчином (нашатирний спирт, перекис водню, хлоргексидин).
  3. Якщо отрутохімікати потрапили в шлунково-кишковий тракт, промийте шлунок з додаванням адсорбенту (активованого вугілля, содового розчину). Через 10-15 хвилин прийміть сольовий розчин (30 гр. солі на склянку води).

Основні        шляхи       профілактики         отруєнь       пестицидами         і     мінеральними добривами:

• дотримання норм, правил та інструкцій з охорони праці при роботі з ними;
  • застосування засобів колективного та індивідуального захисту робітників;
  • суворе дотримання інструкції з агротехніки, кратності обробок посівів і норм витрати хімічних препаратів;
  • проведення хімічних обробок на необхідній відстані від населених пунктів, скотарень, водойм при дозволених швидкостях вітру;
  • витримування термінів останньої обробки рослин до збору врожаю;
  • застосування тільки дозволених препаратів, що пройшли державну реєстрацію i включені в Перелік препаратів, дозволених до авіаційного та наземного застосування в Україні, роздрібного продажу населенню.

Баштанське районне управління ГУ ДПСС

в  Миколаївській області