Інгульська сільська рада
Баштанський район Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рубрика «Відповідаємо на запитання бухгалтера» @Клуб бухгалтерів «Дебет-Кредит»

Дата: 12.03.2024 08:17
Кількість переглядів: 53

 

Фото без опису

Рубрика «Відповідаємо на запитання бухгалтера» @Клуб бухгалтерів «Дебет-Кредит»

❓ Запитання: «Доброго дня, колеги! Виникло таке питання: чи існує в електронному кабінеті платника податків акт звірки стану розрахунків з бюджетом? Дякую!»

ℹ Відповідь: Платник податків має право надіслати запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС (далі – Запит) за формою «F/J1300204» через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету.
Відповідь на Запит платнику податків надсилається через Електронний кабінет не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня його отримання у вигляді витягу з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами за формою «F/J1400204» (далі – Витяг). Витяг формується за період вибраний платником податків при створені Запиту з урахуванням строків давності, станом на дату відправлення Запиту до органів ДПС.
Самостійно перевірити дані, за якими сформовано Витяг можна за допомогою меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету.

❓ Запитання: «Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, ставку на 2024 рік рентної плати за радіочастотний ресурс код виду зв’язку - 12.00. Ширина смуги – 20 МГц - 48,12 грн за 1 МГц? Дякую!»

ℹ Відповідь: Ставки рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (далі – рентна плата) встановлені п. 254.4 ст. 254 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) за 1 МГц смуги радіочастот на місяць у розрізі видів радіозв’язку та діапазонів радіочастот.
При цьому для ширини смуги радіочастот до 30 МГц (15 х 2) у кожному регіоні окремо, що належить окремому платнику рентної плати – користувачу радіочастотного ресурсу, застосовується понижувальний коефіцієнт 0,75, зокрема, за радіозв’язок у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації, в діапазонах 2000 – 2300 МГц, 2400 – 2510 МГц, 2545 – 2565 МГц, 2570 – 2575 МГц, 2610 – 2630 МГц, 2665 – 2685 МГц, 2690 – 3400 МГц, 3800 – 7000 МГц та 10 – 42,5 ГГц (примітка 1 до п. 254.4 ст. 254 ПКУ).
Поряд з цим з порушеного питання пропонуємо Вам звернутися до контролюючого органу за основним місцем обліку.

❓ Запитання: «Доброго дня, колеги. Підкажіть, чи вірно я розумію, що при наданні експедиційних послуг експедитор платник ПДВ в разі залучення перевізника НЕ платника ПДВ складає податкову накладну лише на вартість експедиторських послуг? Без зазначення вартості послуг саме перевезення?»

ℹ Відповідь: Узагальнюючою податковою консультацією щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності, затвердженою наказом ДПС України від 06.07.2012 № 610, визначено, що базою оподаткування ПДВ у експедитора є вартість наданих транспортно-експедиторських послуг (винагорода експедитора) та вартість послуг з перевезення, за умови, що перевізник є платником ПДВ. Якщо перевізник не є платником ПДВ, то вартість наданих таким перевізником послуг не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора при наданні транспортно-експедиторських послуг замовнику.
У випадку, коли перевізник-резидент не є платником ПДВ, податкові зобов’язання у експедитора на вартість послуг з перевезення не виникають та податкова накладна на вартість таких послуг не складається.

❓ Запитання: «Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, зробила таку помилку в 1ДФ і прийшло повідомлення, не туди поставила ознаку доходу 157 за один місяць. Поставила у перераховано військовий збір 157 грн, а там повинно стояти 0. А там де ознака доходу 0 стоїть, а необхідно код. Якщо здати уточнюючу за один місяць буде штраф 1020 грн?»

ℹ Відповідь: Згідно з п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.
Відповідно до п. 119.1 ст. 119 ПКУ неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з не достовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), якщо такі не достовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 2040 гривень.
Отже, у разі подання уточнюючого податкового Розрахунку з метою виправлення помилок, які призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку, при цьому не пов’язані з виконанням податковим агентом п. 169.4 ст. 169 ПКУ, до платника податків застосовується штраф у розмірі 1020 гривень.

❓ Запитання: «Добрий вечір, колеги! Дуже потребую Вашої поради по податкових накладних, що є зведені з кодом ознаки «4». Питання: Чи має право компанія «А» включити у податковий кредит суму ПДВ на підставі не вірно виписаної ПН компанією «В» (без ознаки «зведена» - з кодом «4»), якщо послуги мали циклічний характер протягом місяця? Для прикладу: Компанія «В» надає комплекс послуг (циклічного характеру) протягом місяця для компанії «А». Спочатку компанія «А» платить авансовий платіж компанії «В» і виписують вони звичайну ПН на отриманий аванс. Потім за результатами місяця компанія «В» надає зведений Акт та реєструє ПН на різницю, але не вказує, що ця ПН є зведеною з кодом ознаки «4». В інтернеті є консультації з цього приводу (щодо відсутності права на ПК), але хотілося б почути коментарі від тих хто стикався з цією проблемою. Завчасно дякую!»

ℹ Відповідь: З порушених питань пропонуємо Вам звернутися до контролюючого органу в порядку, визначеному ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, із відповідним зверненням на отримання індивідуальної податкової консультації з детальним описом фактичних обставин господарських операцій та, у разі необхідності, з наданням копій відповідних документів.
Водночас повідомляємо, що для отримання консультації Ви можете звернутися за такими каналами комунікації:
☎️ Контакт-центр ДПС: 0800 501 007📲 t.me/DPS_ContactCenter_bot📱
📲 «Гарячі лінії» для надання консультацій платникам податків у територіальних органах ДПС:
https://tax.gov.ua/others/kontakti/garyachi-linii-teritorial
📧 Контакти для подання усних та електронних звернень громадян: https://tax.gov.ua/.../kon.../kontakti-dlya-podannya-zvernen
Крім того, для оперативної комунікації з інститутами громадянського суспільства в органах ДПС діють комунікаційні податкові платформи: https://tax.gov.ua/others/kontakti/komunikatsiyni-podatkovi-platformi✅


« повернутися

Код для вставки на сайт