Інгульська сільська рада
Баштанський район Миколаївська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Здійснюєш діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг – застосовуй РРО/ПРРО!

Дата: 25.10.2023 15:30
Кількість переглядів: 22

Здійснюєш діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг – застосовуй РРО/ПРРО!

ℹ️Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє про відновлення з 01 жовтня 2023 року відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

📑Відповідно до положень чинного законодавства України, починаючи із 01.01.2022 втратили дію пільги щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) або програмних РРО, а тому фізичні особи-підприємці (крім платників єдиного податку першої групи) при здійснені розрахунків за товари (послуги) зобов’язані застосовувати РРО або програмні РРО на загальних підставах.

✍️Однак, з початком російської збройної агресії проти України та у зв’язку із введенням воєнного стану на території країни з метою адаптації бізнесу до таких умов, українським урядом прийнято ряд законодавчих змін, у тому числі до Закону № 265.

📝Так, відповідно до вимог Закону України від 03 березня 2022 року № 2118-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону № 265 не застосовувались.

📎У зв’язку із прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219) відновлено відповідальність за порушення порядку здійснення розрахунків за товари (послуги).

❗Водночас, Законом № 3219 передбачено певні пом’якшення для суб’єктів господарювання, зокрема:

☑звільнення від відповідальності за порушення вимог Закону № 265, що вчинені ними у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року (крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор);

☑з 01 жовтня 2023 року суб’єкти господарювання не нестимуть відповідальності за порушення вимог Закону № 265, вчинені ними при продажу товарів, наданні послуг на: тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, – по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;

☑територіях активних бойових дій, – по дату завершення бойових дій на відповідних територіях; територіях можливих бойових дій, – по дату припинення можливості бойових дій на відповідних територіях (крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів);

☑зменшено розміри штрафних (фінансових) санкцій для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку, із 100 – 150 відс. до 25 – 50 відс. вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг), відповідно (крім тих, які зареєстровані платниками податку на додану вартість, здійснюють діяльність з продажу підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

🇺🇦Шановні підприємці! Дотримуйтеся вимог законодавства, адже сумлінне виконання обов’язків напряму чи опосередковано пов’язаних із наповненням бюджету, наближає нашу Перемогу!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора