Підприємцями Миколаївщини зареєстровано майже 15 тисяч РРО/ПРРО

Дата: 18.10.2023 08:52

Підприємцями Миколаївщини зареєстровано майже 15 тисяч РРО/ПРРО

☝️Податкова служба нагадує, що з 01 січня 2022 року у суб’єктів господарювання відповідно до вимог законодавства виник обов’язок застосовувати реєстратори розрахункових операцій/програмні реєстратори розрахункових операцій (простими словами касові апарати) при проведенні розрахункових операцій.

📌У зв’язку із початком широкомасштабної військової агресії російської федерації проти України та введенням воєнного стану в Україні урядом країни прийнято ряд законодавчих змін з метою адаптації бізнесу до нових умов, у тому числі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

💭Як повідомив очільник Головного управління ДПС у Миколаївській області Роман Корнєв, Законом України від 03 березня 2022 року № 2118-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» визначено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) не застосовувались.

✅Однак, наразі прийнято Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219), яким з 01.10.2023 відновлено відповідальність за порушення порядку здійснення розрахунків за товари (послуги).

👉Поряд з цим, Законом № 3219 деякі категорії суб’єктів господарювання звільнено від відповідальності за порушення вимог Закону № 265, що вчинені ними у період з 01.01.2022 до 01.10.2023. Також починаючи з 01 жовтня 2023 року підприємці не нестимуть відповідальності за порушення вимог Закону № 265, вчинені ними при продажу товарів, наданні послуг на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, територіях активних бойових дій, територіях можливих бойових дій. Проте ця норма не стосується розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

🧔‍♂️Роман Корнєв зазначив, що станом на 12.10.2023 субʼєкти господарювання зареєстрували 3667 РРО/ПРРО, з яких 658 РРО та 3009 ПРРО.

⚙️Всього на Миколаївщині зареєстровано 14999 РРО/ПРРО, зокрема 6142 РРО та 8857 ПРРО