Інгульська сільська рада
Баштанський район Миколаївська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЮНІСЕФ (UNICEF Ukraine) доставив до України 120 тисяч доз вакцини проти кашлюку, дифтерії та правця (АКДП) для вакцинації за календарем щеплень.

Дата: 30.06.2023 10:57
Кількість переглядів: 947

ЮНІСЕФ (UNICEF Ukraine) доставив до України 120 тисяч доз вакцини проти кашлюку, дифтерії та правця (АКДП) для вакцинації за календарем щеплень.

Вакцина АКДП забезпечує ефективний захист від трьох небезпечних хвороб. Дифтерія вражає серце, нервову систему та нирки. Правець вражає нервову систему, рівень смертності сягає 70%. Кашлюк легко передається дітям і дорослим. Хвороба cпричиняє сильний і неконтрольований кашель. У немовлят це може викликати небезпечну для життя затримку дихання (апное).

Щеплення проти дифтерії, правця та кашлюка входить до Календаря профілактичних щеплень (https://bit.ly/3GMTpDH) та є безоплатним. Згідно з національним календарем щеплень, вакцина АКДП вводиться у віці 2, 4, 6 і 18 місяців, потім у 6 років проводиться ревакцинація вакциною АДП (дифтерія-правець), а в 16 років — вакциною АДП-М (проти правця та дифтерії зі зменшеним вмістом антигена, що використовується для дорослих).

«Кашлюк, дифтерія та правець можуть мати серйозні наслідки для здоров'я дітей, особливо в умовах війни, коли доступ до медичної допомоги може бути обмеженим. Саме тому важливо перевіряти вакцинальний статус та ревакцинуватись за потреби», — каже заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

❗ Наразі вакцина розподілена між областями для проведення рутинних щеплень.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора