Інгульська сільська рада
Баштанський район Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Небезпека негативного впливу пестицидів на організм людини під час весняно-польових робіт

Дата: 16.03.2023 10:51
Кількість переглядів: 807

Фото без опису

Небезпека негативного впливу пестицидів на організм людини під час весняно-польових робіт

Останнім часом та особливо протягом останнього десятиліття поступово утвердилась тенденція до зростання переліку та об’єму застосування пестицидів і агрохімікатів при вирощуванні практично всіх сільськогосподарських культур. Тому важливо не забувати про небезпеку, яку може заподіяти той чи інший вид хімічних засобів захисту рослин. І найбільшу кількість таких пестицидів використовують навесні і влітку.

Всі суб’єкти підприємницької діяльності в сфері сільськогосподарського виробництва, які використовують пестициди і агрохімікати, мають повідомляти населення про час їх застосування, імовірну небезпеку та тривалість обмежень через органи місцевого самоврядування та засоби масмедіа. Дотримання вимог санітарного законодавства дозволить запобігти негативному впливові пестицидів та агрохімікатів на здоров’я працюючих та мешканців населених пунктів.

Здійснення будь яких робіт з пестицидами та агрохімікатами працівниками без допуску та позитивного висновку медичної комісії заборонено.

Насамперед робітникам, які працюватимуть з пестицидами та агрохімікатами, потрібно пройти медичний огляд відповідно до вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246 “Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій”, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23.07.2007 за № 846/14113. Після проходження медичного огляду працівник повинен пройти спеціальне навчання та отримати посвідчення про допуск до роботи з пестицидами та агрохімікатами.

Пестициди та агрохімікати кожної групи мають різну токсичність, оскільки відрізняються хімічною будовою, складом, фізичними властивостями. Токсична дія залежить від класу небезпеки, дози хімікату, тривалості надходження, кумулятивних властивостей, знешкодження в організмі і виділення.

Засоби захисту рослин можуть потрапляти в організм людини через дихальні шляхи, а також через неушкоджену шкіру і слизові оболонки очей, через кишково-шлунковий тракт. Деякі з них мають здатність нагромаджуватись в організмі і через тривалий період часу спричиняти хронічні отруєння. Потрапивши в організм, пестициди можуть уражати центральну нервову систему, печінку, нирки та інші внутрішні органи. Іноді пестициди здатні викликати віддалені негативні наслідки впливу на гормональну систему, репродуктивну функцію людини чи провокувати онкологічні захворювання.

Для запобігання отруєння чи розвитку професійних захворювань особи, що контактують із отрутохімікатами, зобов’язані використовувати засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), з урахуванням властивостей препаратів, які застосовуються.

Комплект ЗІЗ – спецодяг, спецвзуття, рукавиці, захисні окуляри, респіратори або протигази повинні бути підібрані індивідуально та закріплені за кожним працюючим на весь період роботи. Забезпечення ЗІЗ працюючих з пестицидами і агрохімікатами належить до компетенції адміністрації сільгоспвиробників чи будь-яких інших керівників сільгосппідприємств. Засоби індивідуального захисту повинні зберігатися в індивідуальних шафах у спеціально виділеному сухому, чистому приміщенні, що добре провітрюється. Забороняється зберігати ЗІЗ в одному приміщенні з пестицидами, відносити додому, носити після роботи. Перед початком роботи з пестицидами у всіх складських приміщеннях і у вагонах необхідно організувати наскрізне провітрювання (не менше 30 хвилин) за допомогою відкривання дверних прорізів, вікон, люків. Повинні бути передбачені санітарно-побутові приміщення для працюючих (роздягальні, душові, туалет, а також кімната прийому їжі).

При ураженні рідинними пестицидами або їх пилом необхідно припинити шкідливу дію отрути, змивши пестицид зі шкіри й одягу. Використайте для цього найближче джерело води, потім якомога швидше помитися з милом під душем. За відсутності душу ретельно вимийте руки, волосся, обличчя, прополощіть водою рот і ніс.

При отруєнні парами пестицидів іншої особи необхідно винести потерпілого на свіже повітря. Якщо не можете зробити цього, затримавши своє дихання, то скористайтеся захисними дихальними апаратами, перевірте дихання в потерпілого. Якщо не дихає, зробіть йому штучне дихання і терміново викликайте швидку медичну допомогу.

 

Джерело інформації: https://galychyna.if.ua

 

Баштанське районне управління

 Головного управління

 Держпродспоживслужби

в Миколаївській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора