Інгульська сільська рада
Баштанський район Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Баштанський районний суд Миколаївської області оголошує пошук кандидатів у присяжні

Дата: 02.03.2023 16:13
Кількість переглядів: 870

Фото без опису

 

Шановні громадяни!

Баштанським районним судом Миколаївської області наразі проводиться робота щодо формування списків присяжних на 2023 - 2026 роки. Необхідна кількість присяжних – 10 осіб

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Справи, до розгляду яких залучаються присяжні

Цивільні справи про:

– обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною;

– визнання особи безвісно відсутньою чи померлою;

– усиновлення;

– надання особі психіатричної допомоги;

– примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу;

Кримінальні справи щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі. Такі справи за клопотанням обвинуваченого слухаються судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.

Хто може стати присяжним?

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Хто не може бути присяжним?

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

  1. Визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними.
  2. Які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного.
  3. Які мають незняту чи непогашену судимість.
  4. Народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя.
  5. Особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.
  6. Громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років.
  7. Особи, які не володіють державною мовою.

Гарантії прав присяжних

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода.

За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

 

Особам, які мають намір бути внесеними до списку присяжних, слід звернутись за телефоном 0681102996 або за адресою: Миколаївська обл., Баштанський р-н., м. Баштанка, вул. Полтавська, 43, каб. 8.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора