Заборона використання тютюнових виробів та електронних сигарет у громадських місцях

Дата: 08.07.2022 11:29

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» внесено зміни до статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення», які набувають чинності з 11.07.2022 року.

Законом забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів, у таких місцях:

• ліфтах і таксофонах;
  • приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
  • приміщеннях та на території навчальних закладів;
  • приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
  • приміщеннях закладів ресторанного господарства;
  • приміщеннях об’єктів культурного призначення;
  • приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;
  • приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
  • приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
  • приміщеннях гуртожитків;
  • дитячих майданчиках;
  • місцях загального користування житлових будинків;
  • підземних переходах;
  • транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;
  • на вокзалах та станціях;
  • на зупинках громадського транспорту.

Повідомляємо, що забороняється куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів в аеропортах, крім спеціально відведених для цього місць.

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту – «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!»

У спеціально відведених в аеропортах місцях для куріння, розміщується наочна інформація, що складається з графічного знака і тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!». Такі місця не мають перевищувати 5% загальної площі аеропорту і мають бути обладнані витяжною вентиляцією та розташовуватися в окремих відокремлених приміщеннях, які не мають потреби відвідувати люди, що не курять.

Зауважимо, що сільські, селищні та міські ради у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці можуть постійно або тимчасово заборонити куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, тютюнових виробів без їх згоряння та кальянів у додатково визначених ними місцях.

За порушення вимог даної статті передбачено відповідальність згідно чинного законодавства.