ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Дата: 29.01.2022 09:00

29 січня  вся Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами.

Це одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії  нашої держави.

У цей день 104 роки тому українці проявили героїзм та жертовність заради незалежності України, стримавши наступ більшовицьких частин на Київ.

Бій українських воїнів проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який означав міжнародне визнання української незалежності.

Герої Крут  одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу.

Загалом у бою під Крутами загинуло з української сторони, за різними оцінками, 70–100 осіб.

В радянський час могили полеглих під Крутами було зруйновано. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.

Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут став символом патріотизму у боротьбі за незалежність країни. На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року.

Крути стали легендою, символом жертовності та незламності молодого покоління. Вічна слава й пам’ять Героям, які полягли в бою за наше сьогодення та свободу України.