Інформація за результатами розгляду питань відеоселекторної наради голови Миколаївської облдержадміністрації

Дата: 19.01.2022 13:05

Шановні жителі громади!

Доводимо до вашого відома інформацію за результатами розгляду питань відеоселекторної наради голови Миколаївської облдержадміністрації з міськими, селищними, сільськими головами, головами райдержадміністрацій, яка відбулася

18 січня 2022 року .

1. «Про основні аспекти застосування реєстраторів розрахункових

операцій та програмних реестраторів розрахункових операцій

(РРОШРРО) у 2022 році»

До уваги ФОПів, які проводять розрахункові операції у розумінні Закону України від 06.07.1995 № 265/95-BP «Про застосування PPO у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», щодо основних аспектів застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій (PPO/ПPPO), а також щодо важливості використання PPO/ПPPO з метою сприяння детінізацїі розрахунків в сфері торгівлі i послуг, виведення із тіні торгівельних кампаній, які зловживають спрощеною системою оподаткування, збільшення надходжень до бюджетів ycix рівнів, посилення захисту прав споживачів, створення прозорих правил для всіх підприємців, поліпшення взаємодії бізнесу та держави.

Dовідково: підприємці можуть звертатися за консультаціями до податкових opгaнiв та використовувати офіційну інформацію ДПС. Повний перелік контактних даних фахівців, відповідальних за надання роз’яснень з питань застосування PPO та/або ПPPO, розміщений на субсайті ГУ ДПС у Миколаївській області за посиланням https://mk.tax.яov.ua/data/files/265456.doc

2. «Щодо старту кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2021

році»

З 1 січня 2022 року стартує кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року, та щодо граничних строків подання декларації за звітний (податковий) 2021 рік:

• для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Останній день — 09.02.2022;
  • для громадян, які відповідно до норм розділу IV ПKY зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, — до 01 травня 2022 року, що настає за звітним;
  • для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку — по 31 грудня включно наступного за звітним роком.

3. «Щодо нормативно-грошової оцінки земель та земельного податку»

До уваги землевласників та орендарів!

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель i земельних ділянок за 2021 рік становить: для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) — 1,0; для земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення — 1,1. Забезпечити використання зазначених коефіцієнтів при обчисленні податкового зобов’язання з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2022 рік.