Інгульська сільська рада
Баштанський район Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

!!!ОБЕРЕЖНО СКАЗ!!!

Дата: 19.10.2021 16:07
Кількість переглядів: 1506

Фото без опису

СКАЗ - НЕБЕЗПЕЧНА ХВОРОБА!

 

Епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу в Україні залишається неблагополучною. Природні вогнища сказу існують практично на всій її території. Щорічно реєструється значна кількість захворювань на сказ серед тварин та випадки загибелі людей внаслідок захворювання на сказ, тому нагадуємо про небезпеку сказу.

 

Що таке сказ

- Сказ - це гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизові оболонки. Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від диких хижих (вовки, лисиці) чи домашніх тварин (коти, собаки), а також сільськогосподарських тварин. Основною причиною захворювання людей на сказ є пізнє звернення за медичною допомогою.

 

Чим небезпечний сказ?

- Захворювання на сказ закінчується смертю хворого у 100% випадків. Тобто, якщо людина захворіла на сказ, врятувати її вже не можливо. Справа в тому, що між інфікуванням та виникненням перших проявів хвороби у людей проходить від 12 днів до 6 місяців, інколи рік. Все залежить від місця укусу: чим ближче до голови, тим швидше вірус проникне в мозок. У дітей захворювання розвивається швидше. Єдиний спосіб порятунку - це вакцинація, яку проводять якомога швидше.

 

Як розпізнати хвору на сказ тварину?

- Головна ознака хворих тварин - зміна поведінки. Дикі тварини втрачають обережність, з'являються в населених пунктах, місцях випасу і утримання худоби, нападають на людей та тварин. Домашні тварини не приймають звичайної їжі, стають неспокійними, через декілька днів – агресивними, з рота тече слина. Буйний період триває кілька днів, після чого розвивається параліч і смерть. Слина хворої тварини містить в собі вірус ще за 10 днів до появи перших ознак захворювання!

 

Щоб запобігти захворюванню на сказ та смерті від цієї особливо

небезпечної хвороби необхідно:

- Уникати контактів з бездомними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпеку таких контактів.

- Якщо покусала або обслинила тварина, потрібно промити рану теплою кип'яченою водою (бажано з господарським милом), а потім 2-3 рази обробити 5% розчином йоду та негайно звернутись в найближчий медичний заклад для проведення антирабічного щеплення.

- Негайно викликати на місце події ветеринарних фахівців за телефонами: 2-84-35, 2-84-34. Необхідно ізолювати підозрювану в сказі тварину (прив'язати, зачинити її) для подальшого нагляду.

- У разі зміни поведінки домашньої тварини негайно звертайтесь до найближчої установи ветеринарної медицини.

- При виявленні трупів диких тварин не знімайте з них шкіру та терміново повідомляйте до закладів  ветеринарної медицини.

- Якщо Вас покусала тварина і Вам призначено курс щеплень, не відмовлятесь від них, не пропускайте процедур, та не переривайте курс щеплень.

 

 

Профілактика сказу серед домашніх тварин:

-   дотримання  діючих правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України, ефективне проведення виконавчою владою заходів боротьби з безпритульними тваринами.

-   своєчасне безкоштовне щеплення проти сказу домашніх тварин (собак, котів).

 

Для того, аби захистити себе та домашніх тварин (собак, котів) від сказу, необхідно щорічно в обов'язковому порядку проводити профілактичне щеплення тварин проти сказу. Щеплення проводиться БЕЗКОШТОВНО в державних ветеринарних лікарнях за місцем проживання

 

 

Начальник Баштанського управління

Держпродспоживслужби в Миколаївській області                         Сергій САКАРА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора