До відома перевізників та сільгосптоваровиробників Баштанського району

Дата: 05.10.2021 09:38

До відома перевізників та сільгосптоваровиробників Баштанського району про нові правила щодо дотримання габаритно-вагового контролю на дорогах та відповідальність за їх порушення

Законами України від 03 червня 2021 року № 1534-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю», який набирає чинності з 01.10.2021 (далі - Закон 1534 ) та від 29 червня 2021 року № 1582-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно- вагового контролю» (далі - Закон 1582), з 01 жовтня 2021 року встановлюються нові правила щодо дотримання габаритно-вагового контролю на дорогах та відповідальність за їх порушення.

Закон розроблено з метою недопущення руйнування автомобільних доріг, поліпшення стану безпеки дорожнього руху, зменшення кількості ДТП та збереження життя i здоров'я людей.

Процедура автоматичного нарахування штрафів:

Комплекс зважування-в-русі (WIM-станція) фіксує перевищення встановлених норм і відправляє інформацію в Центр обробки даних. Інспектор перевіряє її, формує постанову і накладає електронний підпис. Після цього постанова буде друкуватися і направлятися порушнику Дані, зафіксовані за допомогою засобів фото- і відео зйомки, зокрема в автоматичному режимі, стануть підставою для накладення штрафів.

Які передбачено такі штрафи:

За перевищення габаритно-вагових норм на 5-10% штраф складе 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн.), при перевищенні норм на 10-20% штраф зросте до 1000 мінімумів (17 000 грн.), на 20-30% - 2000 неоподатковуваних мінімумів (34 000 грн.), понад 30% - 3000 мінімумів (51 000 грн.).

Ухилення або відмова від проходження габаритно-вагового контролю, а також перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, розташування транспортних засобів на проїзній частині, вчинення правопорушень в зоні габаритно-вагового контролю спричинить накладення штрафу в poзмipi 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громад (51 000 грн.).

Штраф за невиконання вимог працівників Укртрансбезпеки про зупинку транспортного засобу в poзмipi 3000 тисяч неоподатковуваних мінімумів (51 000 грн.) тепер буде платити власник, а не водій транспортного засобу.

Також аналогічний за розміром штраф вводиться за внесення вантажовідправником недостовірних відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортну накладну.

У свою чергу за невиконання законних вимог посадових oci6 Укртрансбезпеки встановлений штраф у розмірі 50-150 неоподатковуваних мінімумів доходів (850-2550 грн.).

На основних шляхах, які ведуть до м. Миколаєва, з 01 жовтня 2021 року у цілодобовому режимі роботи функціонуватимуть 5 пересувних габаритно-вагових комплексів. До роботи пересувних ГВК стильно iз співробітниками Укртрансбезпеки та Патрульної поліції, працюватимуть співробітники вищезазначених контролюючих органів i виконавчої влади.