ДО УВАГИ керівників підприємств агропромислового  комплексу та інших господарських галузей!!!

Дата: 01.10.2021 09:40

Інгульська сільська рада Баштанського району Миколаївської області попереджає Вас про необхідність дотримання вимог чиного законодавства  в частині здійснення габаритно –вагового перевезення продукції на основних шляхах, які ведуть до м. Миколаєва.

Законами України від 03 червня 2021 року № 1534-IX «Про внесения змін до деяких законів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю», який набирае чинності  з 01.10.2021 (далі - Закон 1534 ) та від 29 червня 2021 року № 1582-IX «Про внесения змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритновагового контролю» (далі - Закон 1582), з 01 жовтня 2021 року встановлюються нові правила щодо дотримання габаритно-вагового контролю на дорогах та відповідальності за їх порушення.

Закон розроблено з метою недопущения руйнування автомобільних доріг, поліпшення стану безпеки дорожнього руху, зменшення кількості ДТП та збереження життя i здоров'я людей.

Законами передбачено такі  штрафи:

за перевищення габаритно-вагових норм на 5-10% штраф складе 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн), при перевищенні норм на 10-20% штраф зросте до 1000 мінімумів  (17 000 грн), на 20-30% - 2000 неоподатковуваних мінімумів (34 000 грн), понад 30% - 3000 мінімумів (51 000 грн);

ухилення або відмова від проходження габаритно-вагового контролю, а також перевищення встановлених обмежень швидкості  руху транспортних транспортних засобів, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної  частини дороги, розташування транспортних засобів на проїзній частині, вчинення правопорушень в зоні габаритно-вагового контролю спричинить накладення штрафу в poзміpi 3000 неоподатковуваних мінімумів  доходів громад (51 000 грн).

Штраф за невиконання вимог працівників Укртрансбезпеки про зупинку транспортного засобу в poзмipi 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів (51 000 грн.) тепер буде платити власник, а не водій транспортного засобу.

Також аналогічний за розміром штраф вводиться за внесения вантажовідправником недостовірних вдомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної.

У свою чергу за невиконання законних вимог посадових oci6 Укртрансбезпеки встановлений штраф у poзмipi 50-150 неоподатковуваних мінімумів доходів (850-2550 грн).

Додатково наголошуємо, що відповідно до норм Закону (ст. 1322 КУпАП) відповідальність за внесения недостовірних відомостей про масу вантажу до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж покладається на вантажовідправника та тягне за собою накладення штрафу в poзмipi трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 000 грн).