Інгульська сільська рада
Баштанський район Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДЕРЖАВНУ ПІДТРИМКУ АПК - 2021

Дата: 15.06.2021 09:43
Кількість переглядів: 811

Фото без опису

 

           

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДЕРЖАВНУ ПІДТРИМКУ АПК - 2021

 

Поточного року передбачається державна підтримка аграріїв за напрямами:

 

 • Здешевлення кредитів

Постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 300

 

Часткова компенсація відсотків за кредитами надається юридичним особам та фізичним особам-підприємцям.

Розмір компенсації - 1,5 облікової ставки НБУ, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на  5 відсоткових пунктів.

Заявки на отримання держпідтримки подаються уповноваженим банкам.

 

 • Здешевлення вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.03.2017  № 130

 

Компенсація надається юридичним особам та фізичним особам-підприємцям на безповоротній основі за придбані нові техніку та обладнання у розмірі 25% їх вартості (без урахування ПДВ).

Частковому здешевленню підлягає техніка та обладнання, які на момент здійснення через уповноважений банк оплати на їх придбання були включені до переліку, розміщеного на офіційному веб-сайті Мінекономіки.

Заявки на отримання держпідтримки подаються уповноваженим банкам.

 

 • Підтримка садівництва, виноградарства та хмелярства

Постанова Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 № 587

 

Надається юридичним особам і фізичним особам - підприємцям, що провадять діяльність у галузях садівництва, виноградарства та хмелярства.

Заявки подаються до обласної комісії на:

часткове відшкодування витрат, здійснених у період з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року, у розмірі:

 до 80% вартості (без ПДВ) - придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю;

до 50 % - проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення;

до 30 % - закупівля техніки, механізмів та обладнання (зокрема іноземного виробництва, які не виробляються в Україні) для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві і хмелярстві (далі -  техніка, механізми та обладнання) згідно із затвердженим Мінагрополітики переліком такої техніки, механізмів та обладнання.

 

Заявки подаються до комісії Мінагрополітики на отримання:

до 50 % вартості (без урахування ПДВ) суб’єктам господарювання - виробникам плодів, ягід, винограду та хмелю, які провадять сільськогосподарську діяльність з обробки, переробки та/або консервації плодів, ягід, винограду та хмелю на:

1) нове будівництво та реконструкцію холодильників для зберігання плодів, ягід, столових сортів винограду та хмелю власного виробництва, цехів первинної переробки винограду, плодів та ягід власного виробництва, об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції;

2) придбання ліній товарної обробки плодів та ягід, автоматизованих ліній з висушування плодів, ягід та хмелю власного виробництва, ліній з переробки плодів, ягід та технічних сортів винограду власного виробництва на соки, пюре, виноматеріали  після завершення пусконалагоджувальних робіт.

 

 • Підтримки розвитку фермерських господарств

Постанова Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 106

 

Отримувачі – фермерські господарства, які мали чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік 20,0 млн. грн, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення; господарства які зареєстровані в поточному році, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення, незалежно від обсягу чистого доходу (виручки).

Напрямки:

1) субсидія на одиницю оброблюваних угідь новоствореним фермерським господарствам  - 5,0 тис. грн на 1 га, але не більше 100,0 тис. грн на 1 господарство (заявки подаються до Миколаївського відділення Укрдержфонду);

2) дотація за утримання корів - 5,0 тис. грн за одну голову (не більше                        250,0 тис. грн) за умови утримання від 5 ідентифікованих та зареєстрованих корів (заявки подаються до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації);

3) часткова компенсація витрат пов’язаних із наданням дорадчих послуг (крім новостворених) - 90 % вартості дорадчих послуг, але не більше 10,0 тис. грн на             1 фермерське господарство (заявки подаються до уповноваженого банку);

4) фінансова підтримка новостворених фермерських господарств у період їх становлення (перші 3 роки) для отримання сільськогосподарських дорадчих послуг – один раз у сумі, що не перевищує 36,0 тис. грн (заявки подаються до уповноваженого банку).

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 № 565

Доплата на користь застрахованих осіб - членів/голови сімейних фермерських господарств (без статусу юридичної особи) ЄСВ - доплата протягом 10 років у розмірі від 0,9 до 0,1 мінімального страхового внеску (заявки подаються до ДПС).

 

 • Підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції

Постанова Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 106

 

1) Спеціальна бюджетна дотація за наявні  бджолосім’ї надається юридичним особам, фізичним особам-підприємцям та фізичним особам, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей, у розмірі                    200 гривень за бджолосім’ю. Максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу (документи подавати до органів місцевого самоврядування);

 

2) відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонівнадається юридичним особам та фізичним особам-підприємцям незалежно від організаційно-правової форми та форми власності за закуплені ними вітчизняні або імпортовані племінні тварини, бджоли, сперму та ембріони у розмірі – до 80 % вартості (без ПДВ) (заявки подаються до комісії Мінагрополітики); 

 

3) відшкодування вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, рибницьких господарства, доїльних залів, підприємств переробки сільськогосподарської продукції - надається юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичним особам-підприємцям у тому числі сімейним фермерським господарствам у розмірі до 50 % вартості, а сільськогосподарським кооперативам в розмірі до 70 % вартості. (заявки подаються до комісії Мінагрополітики); 

 

4) компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів - надається тільки тим суб’єктам господарювання, які отримували таку компенсацію у 2018 - 2019 роках у розмірі 25 % обсягу залучених кредитних коштів на період кредитування до 5 років (заявки подаються до уповноваженого банку);

 

5) відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна надається сільськогосподарським товаровиробникам в розмірі до 50 % вартості (заявки подаються до комісії Мінагрополітики).

 

 1. дотація за утримання кіз та овець  -  надається юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам - підприємцям, зокрема сімейним фермерським господарствам, які є власниками кіз та овець, за кожну наявну станом на 1 січня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку кізочку, козематку, ярку, вівцематку в розмірі 1000 гривень за одну голову (заявки подаються до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації);

 

7) дотація за приріст поголів’я корів – надається суб’єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 1 липня поточного року порівняно з наявним поголів’ям корів станом на 1 січня поточного року в розмірі  30 000  гривень за одну голову (заявки подаються до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації).

 

Нові напрямки державної підтримки, проєкти порядків використання коштів за якими, доопрацьовуються Мінагрополітики:

 

 • Підтримка виробників картоплі

Отримувачі – суб’єкти господарювання юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичні особи – підприємці, що провадять діяльність з виробництва картоплі.

Передбачається компенсація витрат на:

1) придбання насіннєвого матеріалу картоплі вітчизняного та іноземного виробництва категорій базове, сертифіковане у розмірі до 50 відсотків вартості (після проведення ними посадки), але не більше 250 тис. гривень одному одержувачу у рік (заявки приймаються департаментом агропромислового);

2) придбання обладнання для доробки та передреалізаційної підготовки картоплі у розмірі до 50 відсотків вартості понесених витрат (після завершення монтажних робіт) (заявки приймаються департаментом агропромислового розвитку);

3) будівництво об’єктів із зберігання картоплі у розмірі до 50 відсотків вартості (заявки подаються до комісії Мінагрополітики).

 

 • Підтримка виробництва нішевих сільськогосподарських культур (гречка)  

 

Отримувачі - суб’єкти господарювання – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичні особи – підприємці, що займаються виробництвом зерна гречки. Кошти спрямовуються на:

1) часткову компенсацію витрат, здійснених на виробництво зерна гречки розмірі до 5000 грн. на 1 гектар, але не більше ніж на 50 гектарів одному одержувачу у рік при зобов’язанні здійснити реалізацію зерна переробному підприємству (заявки подаються до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації).

 

 • Підтримка сільськогосподарських товаровиробників, які використовують меліоративні землі  

 

Отримувачі - суб’єктам господарювання, що провадять сільськогосподарську діяльність на зрошуваних землях для компенсації витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених у період з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року на:

1) проведення робіт з відновлення існуючих та/або будівництва нових внутрішньогосподарських зрошувальних систем (канали, трубопроводи нижчого рівня) - у розмірі до 25 відсотків здійснених витрат (після проведення зазначених робіт) (заявки подаються до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації);

2) проведення робіт із будівництва і встановлення систем краплинного зрошення та придбання матеріалів і засобів краплинного зрошення, необхідних для проведення таких робіт - у розмірі до 25 відсотків здійснених витрат (після завершення монтажних робіт) (заявки подаються до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації);

3) закупівлю техніки, механізмів та обладнання для проведення технологічних операцій у зрошуваному землеробстві згідно із затвердженим Мінекономіки переліком такої техніки, механізмів та обладнання - у розмірі до 25 відсотків їх вартості (заявки подаються до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації);

4) нове будівництво та реконструкцію насосних станцій, водозабірних та водорегулюючих споруд з басейнами-накопичувачами включно - у розмір до             50 відсотків (після завершення пусконалагоджувальних робіт) (заявки подаються до комісії Мінагрополітики);

 

 • Відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру 

Надається сільськогосподарським товаровиробникам – юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам – підприємцям, у яких, внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, пошкоджено посіви сільськогосподарських культур.

Дотація надається на 1 гектар пошкоджених посівів, але не більше 50 гектар посівів на одного отримувача (заявки подаються до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації).

 

 • Підтримка виробників органічної продукції

Отримувачі - юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми і форми власності та фізичні особи – підприємці, які:

  - займаються виробництвом органічної сільськогосподарської продукції відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції;

- включені до Державного реєстру операторів, що здійснюють виробництво продукції відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

Заявки подаються до комісії департаменту за напрямками:

1) бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь у розмірі 5 тис. грн. на      1 га, але не більше   100 тис. грн на одного оператора;

2) бюджетна  дотація за утримання великої рогатої худоби надається оператору, у власності якого перебуває від 5 корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, за кожну наявну голову  великої рогатої худоби станом на 1 серпня поточного року в розмірі 5 тис. грн за 1 голову;

3) часткове відшкодування вартості витрат на проведення сертифікації органічного виробництва - 30 відсотків (без урахування ПДВ), але не більше                          20 тис. грн на одного суб’єкта господарювання.

 

         Якщо зацікавило, звертайтеся за інформацією до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації за телефонами (0512) 37 74 02,             37 78 35 та відслідковуйте нашу інформацію на сторінці департаменту офіційного сайту Миколаївської облдержадміністрації та сторінці Facebook.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора