77-а річниця визволення села Інгулки від німецько-фашистських загарбників

Дата: 14.03.2021 10:36

Над селом моїм рідним вдаль летять журавлі

В небесах чисті зорі ясняться,

А в землі сплять солдати, полеглі в боях

Ті, яким назавжди вісімнадцять.

Сьогодні , 14 березня, ми відзначаємо 77-му річницю визволення  села Інгулки від німецьких загарбників.

15 липня 1941 року ворожі війська вдерлися в наше село, розливаючи на нашій землі криваву повінь. Понад 500 жителів села Інгулки та Богданівки в перші дні  війни пішли захищати свою Батьківщину. Понад  250 юнаків та дівчат окупанти відправили на каторжні роботи до Німеччини.

За відмову виїхати разом з відступаючими військами, гітлерівці розстріляли 32 жителя села Інгулки.

14 березня 1944 року частини 6-ої армії визволили село від ворога . 925 жителів села Інгулки і Богданівки билися на фронтах Другої Світової війни,з них близько 240 загинули.

Пам’яттю їм є священне місцев в  с.Інгулка  – Пагорб Слави  .

Давній біль не припав порохом забуття, бо немає жодної сімї, в якій не було горя втрати.

З покоління в покоління передаватимуться і трагедії війни, і щастя Великої Перемоги. Бо пам'ять нетлінна і її не можна стерти, як і забути те, що довелося пережити нашому народові.

Доземний уклін усім дорогим землякам,які віддали своє життя за визволення нашого села!