Як військовослужбовцям отримати одноразову грошову допомогу в разі встановлення інвалідності?

Дата: 27.02.2024 11:54

❓Як військовослужбовцям отримати одноразову грошову допомогу в разі встановлення інвалідності

💶На одноразову грошову допомогу (ОГД) мають право військовослужбовці, які отримали поранення, травму, контузію, каліцтво або захворювання, та мають довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), якою встановлено інвалідність, або відсоток втрати працездатності.

❗️Право на допомогу можна реалізувати не пізніше ніж через 3 роки після отримання довідки МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності.

Як отримати одноразову грошову допомогу тим, хто служить?

🔹1. Потрібно подати відповідний рапорт до командира військової частини.

🔹2. Після цього військова частина приймає документи та засвідчує їх копії.

🔹3. Військова частина видає висновок щодо можливості призначення ОГД, а потім надсилає до департаменту соціального забезпечення Міноборони.

🔹4. Комісія Міноборони ухвалює рішення про призначення ОГД та доводить його військовій частині.

🔹5. Військова частина доводить до військовослужбовця рішення комісії та здійснює виплату ОГД після отримання коштів від Міноборони.

Як отримати одноразову грошову допомогу тим, хто звільнився зі ЗСУ?

🔸1. Потрібно звернутися до ТЦК та СП, де військовий перебуває на обліку.

🔸2. ТЦК та СП приймає документи, засвідчує їх копії та складає висновок щодо можливості призначення ОГД, який надсилається до департаменту соціального забезпечення Міноборони.

🔸3. Комісія Міноборони ухвалює рішення про призначення ОГД та доводить його ТЦК та СП.

🔸4. ТЦК та СП доводить до військовослужбовця рішення комісії та здійснює виплату після отримання коштів від Міноборони.

👆Законодавством встановлюється чіткий перелік документів, які потрібно подати. Так, за місцем подання документів заповнюється заява встановленого зразка та дозвіл на обробку персональних даних.

Також потрібно підготувати копії:

▪️паспорта;

▪️ідентифікаційного номера;

▪️номеру банківського рахунку;

▪️довідки про обставини поранення (травми, контузії, каліцтва), виданої командиром військової частини;

▪️постанови військово-лікарської комісії про причинний зв'язок поранення (травми, контузії, каліцтва або захворювання);

▪️довідки МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності;

▪️витягу з наказу командира військової частини про виключення із списків у зв’язку зі звільненням.

Підготувала клініцистка юридичної клініки «Veritas» Самойленко Марія.