З приходом морозів до нас прийшла щорічна проблема порятунку лебедів.
З приходом морозів до нас прийшла щорічна проблема порятунку лебедів. Лебедям мороз не страшний. Їм складніше переносити голод. Кожен рік, як тільки водойми вкриваються кригою ці королівські птахи покидають насиджене місце в пошуках іншої відкритої водойми. Трапляється так, що не всі пернаті відлітають. Як правило, залишаються лебеді з-поміж первістків, які ще не набралися сили, травмовані, чи хворі. Тоді не байдужі до живої природи люди масово телефонують представникам преси, екологам та кличуть для порятунку птахів працівників ДСНС.
Страшним для лебедів є відсутність відкритої водойми, де птахи можуть самостійно добувати собі їжу. На замерзлій водоймі пернатим загрожує тільки голод.
Лебеді - птахи кочуючі, а не перелітні. У випадках з трьох і більше особин стоячих на крижині, скоріше всього птахи відпочивають між перельотами, а відпочивши перелетять на водойми, що не замерзають. Отож, лебедям мороз не страшний — складніше переносити їм голод. В пошуках корму вони власне й кочують. Однак природоохоронці запевняють: лебідь — це дикий птах і може сам за себе подбати.
Варто знати, що з точки зору птаха, поява людини, а тим більше вилов – це великий стрес. Під час стресу птахи намагатимуться полетіти геть, а отже втрачатимуть енергію, яка їм так потрібна для зимування. Відловлювати лебедів потрібно тільки якщо їм загрожуватиме реальна небезпека (браконьєри або бродячі собаки). Якщо ж такої небезпеки немає, а вас дійсно хвилює благополуччя лебедів, краще за все дати їм спокій, непомітно спостерігайте здалеку і не чіпайте.
І пам'ятайте основне правило: допомагаючи, не зашкодьте! Не завжди наше втручання у природу приносить користь!
Ще раз наголошуємо: “Будьте дуже уважними при втручанні до дикої природи".