Моніторинг практикизастосування та ефективності положень Закону України “Про основні засади молодіжної політики”
Комітет Верховної Ради з питань молоді і спорту (надалі – Комітет) розпочав роботу з аналізу ефективності Закону України «Про основні засади молодіжної політики» від 27 квітня 2021 року №1414-ІХ (надалі – Закон).
Метою даного моніторингу є аналіз практики застосування положень відповідного Закону та його впливу на створення умов для участі молоді у громадському, політичному, соціально-економічному та культурному житті суспільства, а також забезпечення гарантій соціально-економічного розвитку молоді в Україні.
У разі виявлення на підставі проведеного дослідження неефективності чи недостатньої ефективності положень Закону, Комітет буде ініціювати внесення змін до законодавства, пропонуватиме додаткові заходи щодо посилення підтримки молоді в реалізації її соціально-економічного та політичного потенціалу або рекомендуватиме Кабінету Міністрів України вжити додаткові заходи щодо забезпечення необхідного нормативно-правового регулювання.
Для проведення комплексного аналізу Комітету необхідно зібрати інформацію і доказову базу, які дозволять оцінити ефективність норм Закону. До процесу опитування запрошуються три категорії суб’єктів, які володіють відповідними знаннями, професійною компетентністю чи досвідом:
фізичні особи, віком від 14 до 35 років;
суб’єкти молодіжної роботи (молодіжні та дитячі громадські об’єднання, інші громадські об’єднання, молодіжні ради, органи (організації) учнівського та студентського самоврядування, молодіжні центри, молодіжні працівники, радники з питань молоді, благодійні організації, неформальні молодіжні об’єднання);
місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень.
Відповідаючи на питання, запропоновані Комітетом, вищезазначені суб’єкти матимуть змогу поділитись своїм досвідом і висловити свою думку, що допоможе Комітету краще з’ясувати, які норми Закону є ефективними, а які потребують удосконалення.
Для надання відповіді на запит необхідно заповнити відповідну Google форму, розроблену індивідуально під окремий суб’єкт опитування, за наступним посиланням:
Для фізичних осіб, віком від 14 до 35 років – https://forms.gle/cF9k9Hgu1vxAYXKb7
Для суб’єктів молодіжної роботи – https://forms.gle/YMR1YsMT7qhJQs3v6
Для місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування – https://forms.gle/gWGxCMMQMNWguksc6
Опитування буде проводитись до 31 грудня 2023 року включно.